Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 7931096



*

nr 793 1096


Jan Lundquist

(f. 1935), Sverige


Tuschteckning, Jan Lundquist (f. 1935), motivets mått: 39x49


Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 november 2012
kl 18:49:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/11 14:08:11 1      100 kr
26/11 17:13:14 2      150 kr
26/11 17:58:34 3      300 kr
26/11 18:32:37 4      250 kr
26/11 18:44:32 5      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Jan Lundquist

Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Läs mer om Jan Lundquist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jan lundquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:32
  • 6399 Akvarell
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:10
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6529 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 19:13
  • 6570 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:43
  • 6382 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:04




Ladda ner broschyr