KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 7931096
*
nr 793 1096
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Tuschteckning, Jan Lundquist (f. 1935), motivets mått: 39x49
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 18:49:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 14:08:11
1
100 kr
26/11 17:13:14
2
150 kr
26/11 17:58:34
3
300 kr
26/11 18:32:37
4
250 kr
26/11 18:44:32
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jan lundquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:04
*
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
nr 793 1096
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Tuschteckning, Jan Lundquist (f. 1935), motivets mått: 39x49
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/11 14:08:11 | 1 | 100 kr |
| 26/11 17:13:14 | 2 | 150 kr |
| 26/11 17:58:34 | 3 | 300 kr |
| 26/11 18:32:37 | 4 | 250 kr |
| 26/11 18:44:32 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jan lundquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:04



